26 Ιουν 2011

ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου οι Βετεράνοι ταξίδεψαν στα Τρίκαλα για το προγραμματισμένο φιλικό παιχνίδι με τους Βετεράνους του Α.Ο. Τρικάλων.
Το παιχνίδι διεξήχθη στο Δημοτικό στάδιο Τρικάλων και έληξε με νίκη των γηπεδούχων με 3-2.
Η ομάδα της Λαμίας κατέβηκε με πολλές απουσίες και σε συνδυασμό με το νεαρό της ηλικίας των αντιπάλων βρέθηκε να χάνει στο πρώτο μισάωρο του αγώνα με 3-0. Στη συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι και στη λήξη του ημιχρόνου κατάφερε να μειώσει το σκορ με τον Λάκη Παπανοκολάου σε 3-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν ισορροπημένος με ελαφρά υπεροχή της Λαμίας να πιέζει για τη μείωση του σκορ που έγινε τελικά το 3-2 με τον Ηλία Αθανασίου και του ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.